dib s.r.o. - dýhové hrany

dýhové hrany, veneer edges, furnier kanten

Vyrábíme dýhové hrany, vrstvené dýhové hrany. Zpracováváme dýhu. Dýha pro obalování a softforming. Kování dib na posuvné a skládací dveře. Dýhované desky. Lepidla Rakoll. Materiály pro truhláře - prodej kompletního sortimentu.

Produkty

Dýhové hrany

V sedmdesátých letech minulého století dospěly nábytkářské firmy k poznání, že používání dýhových hran v rolích, vyráběných pomocí prstového spoje, je efektivnější a ekonomičtější ve srovnání s hranami pouze nastřihanými ze svazkové dýhy.

Hrany jsou běžně vyráběny ze všech druhů dýhy. Základní dřeviny jsou skladem. V případě speciálních zakázek nabízíme i možnost zpracování materiálu dodaného zákazníkem.

Spojení dýhy je provedeno nepravidelným prstovým spojem nebo na tupo (pro požadavek fixních délek) a slepeno pomocí pásky z flísu nebo hliníku (pro automatizované olepování).

Dýha je ze zadní strany podlepena flísem nebo zpevněna tenkým nánosem tavného lepidla (SSK). Pro přímé nakližování je nanášeno tavné lepidlo, které zároveň slouží k olepení nábytkového dílce.

Dýha je standardně přebrušována a hrany jsou řezány od šíře 15 do 300 mm.

Vrstvené dýhové hrany

Za účelem zvýšení kvality a odolnosti nábytku zejména ve více exponovaných místech, a jako výhodnější alternativa k masivním nákližkům, jsou hrany vyráběny slisováním více vrstev až do tloušťky 5 mm. Ve srovnání s běžnou dýhovou hranou přináší již použití dvouvrstvé, tj. 1 mm silné hrany významný nárůst kvality při nepatrném rozdílu v nákladech. Použití PVAc lepidel ve vrstvených hranách přispívá k lepším vlastnostem výrobku.

Dýhy pro obalování profilů a soft-forming

Jako náhrada cenného kvalitního masivního dřeva a také z důvodu jeho mechanických vlastností jsou používány speciálně upravené dýhy, kterými se obalují profily nebo profilové hrany nábytkových dílců. Po zpevnění zadní strany flísem (1–2 vrstvy) je dýha vybrušována až do tloušťky 0,3 mm a podélně řezána od šíře 15 mm do 300 mm. Dýha pro vakuovo-membránové lisování profilových výplní, která je podlepena flísem a vybroušena, může dosahovat šíře až 600 mm.

Fineline hrany

K dosažení stálosti ve struktuře a barvě dýhy (např. rovnoletost) a také pro zjednodušení finálního zpracování vzhledem k vyšší pružnosti je používána dýha fineline. Ve srovnání s přírodní dýhou se také snižují výrobní náklady. Možnosti zpracování fineline dýhy jsou obdobné jako v případě přírodního materiálu včetně použití do vrst vených hran.

Lakované hrany a dýhy pro obalování profilů a soft-forming

Pro zjednodušení technologie povrchových úprav finálních výrobků jsou hrany a dýhy předem lakovány, případně mořeny. Výsledný lesk a odstín je přizpůsoben požadavkům a sladěn se vzorkem.

Doplňkový sortiment

Reklamní a upomínkové předměty z dýhy (vizitky, přání, poukázky, apod.).
Dýhové talíře a příbory - www.dyhovetalire.cz
dib s.r.o. Provozní doba: Po-Pá 6.00-14.30 hodin
Křížová 2598/4
150 00 Praha 5 - Smíchov
tel.: +420 251 081 680, +420 736 630 818 e-mail:   www.dib.cz
© 2009 All Rights Reserved dib s.r.o. | created by Wavevision s.r.o.